SZCZEPIENIA

Szczepienia przeciwko grypie

Co roku w gabinecie w okresie jesienno-zimowym prowadzimy szczepienia przeciwko grypie szczepionką Vaxigrip. Co roku szczepionka jest dostępna w gabinecie.

Przed podaniem szczepienia konieczna jest kwalifikacja lekarska, należy umówić się na wizytę lekarską.

Z uwagi na wymóg producenta dotyczący przechowywania i transportu szczepionki (warunki chłodnicze 2-8 stopni) zapewnimy możliwość zakupu szczepionek w gabinecie. Z tego też względu nie będziemy szczepić szczepionkami przyniesionymi przez pacjentów.

Prosimy o zapoznanie się z ulotką o szczepionce, szczególnie w zakresie możliwych działań niepożądanych.

Szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i przeciwko pneumokokom.

Ze względu na na wymóg producenta dotyczący przechowywania i transportu szczepionki (warunki chłodnicze 2-8 stopni) zapewniamy możliwość zakupu szczepionki Engerix B 20mcg i Pneumo 23 w gabinecie bezpośrednio przed jej podaniem.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną poniżej ulotką o szczepionce, szczególnie w zakresie możliwych działań niepożądanych.

Szczepienie dzieci

W gabinecie wyznaczone są następujące godziny szczepień dzieci:

Wtorek: 13:00 - 14:30 i 17:30 - 18:00

Środa: 12:30 - 13:30 i 17:30 - 18:00

Czwartek: 12:30 - 13:30 i 17:00 - 18:00

Poza wyznaczonymi godzinami istnieje możliwość ustalenia innego dogodnego terminu.

Zakup szczepionek w gabinecie.

Dla zabezpieczenia wymogu producenta dotyczącego przechowywania i transportu szczepionek (warunki chłodnicze 2-8 stopni) szczepionki skojarzone 6w1 lub 5w1, a także szczepionki do realizacji szczepień zalecanych (przeciwko pneumokokom, rotawirusom i ospie wietrznej, meningokokom) będzie można kupić bezpośrednio przed ich podaniem dziecku. Aktualnie są to: Pentaxim, Infanrix Hexa, Prevenar 13, Rotarix, Varilix, Engerix B.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej ulotkami o szczepionkach, szczególnie w zakresie możliwych działań niepożądanych. Podczas wizyty szczepiennej będziecie Państwo proszeni o pisemną zgodę na szczepienie a także potwierdzenie zapoznania się z treścią ulotki producenta szczepionki.

Ulotki o szczepionkach

Poniżej można zapoznać się z ulotkami dotyczącymi podawanych w gabinecie szczepionek (pliki pdf).

Strony poświęcone szczepieniom u dzieci

Na tych stronach można znależć informacje o przebiegu chorób, przed którymi można chronić dziecko szczepiąc je. Ponadto istnieje możliwość zadania pytania lekarzowi-specjaliście od szczepień. Są też działy z często zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie. Strony te w zasadzie zachęcają do szczepień.

Proszę jednak pamiętać, że bezpośrednio po szczepieniu następuje spadek odporności dziecka i w okresie do trzech tygodni po szczepieniu należy w miarę możliwości unikać kontaktowania dziecka z osobami z infekcją. Na ulotce każdej szczepionki podane są informacje na temat możliwych działań niepożądanych po szczepieniu. Zalecamy zapoznanie się z tymi informacjami,gdyż podczas wizyty szczepiennej będziecie Państwo proszeni o pisemną zgodę na szczepienie a także potwierdzenie zapoznania się z treścią ulotki producenta szczepionki.

Szczepienia zalecane dla dzieci i dorosłych

  Program Szczepień Ochronnych zaleca wykonanie następujących szczepień przeciwko:
 • pneumokokom
 • rotawirusom
 • grypie
 • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
 • Haemophilus influenzae
 • wirusowemu zapaleniu wątroby typu A
 • odrze, śwince, różyczce
 • kleszczowemu zapaleniu mózgu
 • błonicy i tężcowi
 • meningokokom
 • ospie wietrznej
 • HPV - ludzkiemu wirusowi brodawczaka
 • wściekliźnie
 • żółtej gorączce

Szczepienia dla wyjeżdżających do krajów tropikalnych

Poniżej link do tabeli zawierającej zestawienie szczepień obowiązkowych i zalecanych przed wyjazdem do krajów tropikalnych.link